Automatické skladové systémy

Koncepce moderních skladů se neustále vyvíjejí, jsou navrhovány progresivní technologie vhodné pro konkrétní logistické úlohy. Nejčastěji realizované systémy jsou kocipovány jako automatické regálové zakladače nebo jako skladování blokové se satelitem.

Sklad s regálovým zakladačem je tvořen podélnými regály, mezi nimiž je prostor (ulička) pro pojezd regálového zakladače. Ten pojíždí podél regálů a zakládá do nich palety nebo palety z regálu vybírá. Při tomto způsobu skladování palet je každá paleta okamžitě přístupná pro odebrání.

Blokové skladování se satelitem se hodí tam, kde je uloženo ve více paletách skladované zboží jednoho sortimentu, jedné šarže, jedné záruční lhůty atd. a nerozlišuje se mezi těmito paletami. V těchto případech je možno palety skladovat v regále za sebou. Okamžitý přístup je zajištěn jen k první paletě. Díky technologii blokového skladování se satelitem je možno navrhovat a dodávat sklady automaticky řízené s maximálním využitím veškeré kubatury i značně členitých prostorů.

Děkujeme za návštěvu našich stránek. Rádi Vás po předchozí telefonické domluvě přivítáme také osobně v naší společnosti.